Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Demandice, okres Levice

Internetová stránka obce Demandice

ÚRADNÁ TABUĽA

UPOZORNENIE PRE STAVEBNÍKOV!!!Vytlačiť
 

Upozorňujeme stavebníkov, ktorí po 1. júli 2015 požiadajú o vydanie súpisného a orientačného čísla, že 1. júla 2015 nadobudol účinnosť zákon č. 125/2015 Z.z. o registri adries a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhláška MV SR č. 142/2015 ktorou sa vykonáva zákon č. 125/2015 o registri adries a vyhláška MV SR č. 141/2015 ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška MV SR č. 31/2003 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb.
 

Na základe vyššie uvedených právnych predpisov stavebníci, ktorí po 1. júli 2015 požiadajú o vydanie súpisného a orientačného čísla k stavbe, sú povinní k žiadosti pripojiť novú prílohu a to: zameranie adresného bodu v listinnej forme pre potreby informačného systému verejnej správy registra adries, ktorého správcom je Ministerstvo vnútra SR.

Adresným bodom je priestorový údaj, ktorý označuje polohu:
-  každého vstupu do budovy, ktorej je určené orientačné číslo, alebo
-  hlavného vstupu do budovy, ak budova nemá určené orientačné číslo a má určené súpisné číslo.


Vyhotovenie zamerania adresného bodu zabezpečí stavebník pred podaním žiadosti o určenie súpisného čísla a orientačného čísla. Podkladom na zameranie adresného bodu je geometrický plán. Adresný bod vyhotovuje geodet - zememerač pri zameraní stavby na vyhotovenie geometrického plánu ku kolaudácii stavby (musíte ho o to požiadať).


Stavebníci - developeri, ktorí zabezpečujú výstavbu pozemných komunikácií, sú povinní zabezpečiť vyhotovenie zamerania geografickej osi ulice v listinnej podobe a ako elektronický dokument pred určením názvu ulice pre potreby informačného systému verejnej správy registra adries, ktorého správcom je Ministerstvo vnútra SR. Geografická os ulice je priestorový údaj, ktorý označuje polohu geometrickej osi ulice alebo polohu iného verejného priestranstva, ktorá prechádza spojnicou lomových bodov ulice.


 


 
 

webygroup

Oprava pomníka / Az emlékmű felújítása

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

3447999

Úvodná stránka